Jak budete pracovat?

Co vlastně budete dělat?

Počítejte s tím, že nebudete mít na růžích ustláno. Hlavně v začátcích. Protože, jestli to budete brát vážně a budete chtít být úspěšní, něco si vybudovat, budete muset pracovat a budovat tým.

Pokud začnete jen prodejem cukrovinek a dalších sladkostí, budou vám body přibývat pomalu, ne tak, jak jste si představovali. MLM totiž o prodeji až tolik není. Je to hlavně tvoření sítě dalších lidí, kteří budou spolupracovat jako spotřebitelé (objednávat si pro sebe a rodinu a nebo k tomu prodávat výrobky pro zdraví, cukrovinky a další zboží od partnerů) nebo podnikavých lidí, kteří si budou chtít také vydělat peníze.

Bude-li vás bavit prodej cukrovinek, prodávejte. Ale za nějakou dobu si pouze přivyděláte a budete si stěžovat, že to nefunguje, že z toho nic moc nemáte. Pokud budete cukrovinky prodávat ve velkém množství, brzy vás to unaví a přestane vás to bavit. Je potřeba zaměřit se na budování sítě, pak máte možnost si vydělat peníze.

Začněte se proto hned od začátku také soustředit na nabídku spolupráce. Než ale začnete budovat síť, je potřeba, abyste hlavně vy všechno uměli. Abyste znali a vyzkoušeli výrobky Globalu, věděli přesně, jak náš MLM funguje, jak fungují provize, pozice, jak registrovat nové lidi a budovat síť.
Proto se na všechno musíte neustále ptát, dozvědět se co nejvíce o firmě, o MLM, o produktech, přečíst si články na internetu, motivační knihy.

Zjistěte si, jaký způsob práce vám bude nejlépe vyhovovat (oslovení známých a osobní setkání, vytvoření skupinky na facebooku, inzerce na internetu...). Když vám někdo řekne, že chcete získat lidi pod sebe, abyste na nich vydělali nebo, že nebude živit nějakou velkou firmu, není to žádná pravda, je to velký omyl. Každý se rozhoduje sám, jestli bude chtít spolupracovat. Vy hledáte lidi do svého týmu a nabízíte jim pouze příležitost výhodně nakupovat, využívat partnery za body nebo pracovat a vydělávat peníze. Vy potřebujete najít ty nejlepší spolupracovníky a člověk, který se registruje zbytečně a nepracuje, nemá pro vás žádnou cenu. Proto by si to měl každý předem opravdu rozmyslet, než se zaregistruje. Kouzlo úspěchu je v tom, že vy potřebujete lidi schopné, kteří mají cíl a chtějí být úspěšní. Vy jim budete pomáhat, radit, vše je naučíte a budete jim stále k dispozici. Vaším přáním by mělo být, aby i oni byli úspěšní, aby vše uměli a aby to zase oni mohli učit své lidi. V tom je síla MLM. Všechno, co budete dělat, budete dělat především pro sebe. Naučíte se spoustu nových věcí, budete moci realizovat své nápady. Hledejte proto okolo sebe inspirace.

Klub Global 3000 má dost partnerských eshopů, takže má svým členům, oproti jiným MLM, co nabídnout. Nejsme jenom cukrovinky, jak si spousta členů myslí. Někteří o Globalu vůbec nevědí. České globalovské výrobky jsou prospěšné pro každého. Každý si najde něco, ať už pro prevenci nebo na potíže, které již má. Cukrovinkami potěšíte lidi okolo vás a pro rodinu a známé se na některém z eshopů určitě také něco najde.

Lídři pracují s vámi, pomáhají vám, i když se vaše síť rozvíjí třeba pomaleji. Je jen na vás, kolik času tomu budete chtít věnovat. Musíte se rozhodnout, které aktivity dočasně omezíte, abyste mohli co nejdříve vybudovat svoji síť. Každý lídr vám bude rád pomáhat, ale nesmíte jeho pomoc odmítat. Pokud vám leader nepomáhá, chyba bude buď ve vás (neděláte vůbec nic) nebo ve vašem leaderovi (nestará se o vás). Většinou je ale chyba v nových členech. Neptají se, nekomunikují a svou neaktivitu se pak snaží hodit na někoho jiného. Každý leader by vám rád pomáhal, abyste se stali úspěšnými. To ale většina lidí nevidí a pomoci nechce. Proto není MLM pro každého.

Všichni pracují ve struktuře jako tým, ne jako jednotlivci. Být úspěšným v MLM neznamená být skvělým prodejcem. Nejdůležitější je vybudování sítě lidí, kteří prezentují stejné výrobky a služby ostatním.

Jako jednotliví prodejci se daleko nedostanete. Dojdete do určitého stádia, kdy už nebudete mít komu prodávat. Síťový marketing bez týmu nemůže fungovat. Pokud chcete neustále navyšovat své příjmy a dosahovat vyšších pozic, musíte si vybudovat svůj tým. Tým, ve kterém si budete všichni pomáhat a problémy budete řešit společně.

Chceme prodejem našich produktů pomoci druhým. Kvalitním produktem můžete pomáhat ostatním. Naše MLM nabízí české kvalitní produkty pro zdraví a navíc ještě spoustu dalších výrobků, které denně potřebujeme. Když produktu budete věřit, vyzkoušíte jej, dříve či později budete spíše chtít pomáhat druhým, než jen získávat peníze.

Všichni jsou si ve struktuře rovni. Nikdo nesmí zapomínat na začátky v MLM. Každý začínal na stejné první pozici, každý si prošel stejnou cestou a každý procházel stejnými problémy jako vy. Na nikoho neděláte, jak někteří říkají. Všichni máme stejnou příležitost a stejné šance. Je na nás, jak je využijeme.

Co za to budete mít?

A co za to budete mít? Když budete dělat věci, tak jak máte, tak provize mít budete.
Je ale potřeba si práci naplánovat a zezačátku určitě pilně pracovat, dodržovat to, co si naplánujete, uvidíte, že se budete posouvat dále. Někdo rychleji, někdo pomaleji. To závisí na každém, kolik času tomu věnuje. Ono stačí i po malých krůčcích, ale postupovat. A když něco nefunguje, tak hledat jinou cestu, jiný způsob a poradit se.

My to tady u nás máme s pozicemi a výpočtem provizí trochu jinak
než v jiných MLM firmách.

Začínáme všichni od nuly na první pozici. Na druhou a třetí pozici se dostanete celkem rychle. Ať už sami nebo začínáte budovat svoji síť. Na třetí pozici už můžete mít už docela pěkné provize.
Já jsem postupovala hodně pomalu, protože jsem dlouho nic nedělala a začala jsem prakticky až s příchodem partnerských cukrovinek. Vy to takhle mít určitě nebudete.

Ale může se klidně stát, že lidi pod vámi budou mít větší provize než vy. Třeba pracují víc, třeba si vybírají dobře lidi... Vůbec není žádná pravda, že děláte vždycky na někoho nahoře, nad vámi. Ve správném MLM to tak není.

Já jsem probírala zpětně své provize, abych si připomněla začátky. Nic moc jsem tenkrát nedělala, měla jsem pár lidí v síti. Stoupalo to pomalu a postup na vyšší pozici nebyl nijak závratně rychlý. Prostě jsem dlouho nic moc nedělala. Bylo to v době, kdy nebyl Facebook, kdy jsme pořádně nevěděli, jak MLM vlastně funguje. Takže z mých začátků si příklad opravdu neberte. U nás to tenkrát začalo pořádně a rychle až s příchodem partnera cukrovinek.

Začínala jsem s nulou. Na 1. pozici žádné peníze za bod tehdy nebyly. Až od druhé pozice. Na 3. pozici měla okolo 500 až 900 Kč. Na 4. pozici už to stoupalo od 1 300 až po 4 600 Kč. A tady jsem zůstala tenkrát dlouho. Nic moc jsme v tu dobu nedělali. Ale pak později, kdy jsem začala konečně přemýšlet o tom, že bych měla pracovat, začalo to být lepší. Na 5. pozici se moje provize pohybovaly od nějakých 3 800 Kč až po 16 900 Kč. Na 6. pozici jsem měla od 7 900 Kč ve slabých měsících až po 16 000 Kč. A na 7. pozici to bylo až 25850 Kč.

Na 8. pozici potřebujete získat 20 000 bodů a na 9. pak 30 000 bodů s celou svojí sítí. Ze začátku se to zdá opravdu nereálné, dostat se až na 9. pozici, ale opravdu to jde. Každý tam jednou dojde. Někdo dřív, někdo později.

Dnes jsou úplně jiné podmínky než tenkrát - sociální sítě, chytré mobily, lídři, kteří už vědí, jak na to. Už jsme si tu cestu prošli, naučili jsme se nové věci.

A za jak dlouho se dostanete na každou z těch devíti pozic? To záleží na vás, na vaší práci, na lidech, které získáte do své sítě a na tom, jak s nimi budete pracovat. Někdo si opravdu dá svůj velký cíl a jde za ním. A tak hodně brzy může vidět výsledky a provize mu stoupají.

KONTAKTY
+420 603 193 647
jitka@jitkakopincova.cz
SLEDUJTE NÁS  
+420 603 193 647 jitka@jitkakopincova.cz