Jednotlivé odpovědi na vaše obavy začít něco nového dělat:

1) Nerozumím tomu, jak to funguje, co vlastně budu dělat, co budu potřebovat.
Nesnažte se všechno hledat sami. Jak o firmě, produktech, o systému práce. My vám s tím pomůžeme, poradíme. Probereme spolu, jakým systémem chcete pracovat, co vám vyhovuje, co umíte, co bude pro vás příjemnější, co vás bude víc bavit.
Potřebujete také informace, týkající se výpočtu a také vyplácení provizí, slev, živnostenského listu a čím z toho začít. A hlavně, živnostenský list není hned potřeba.

2) Nevím, jestli mohu podnikat na rodičovské dovolené.
To je častý problém maminek, které si k rodičovskému příspěvku chtějí přivydělat alespoň pár tisícovek. A chtějí přivýdělek, který by je bavil a dával by jim nějaký smysl, chtějí se nějak seberealizovat, rozvíjet a pak třeba dál zůstat doma s dětmi a nemuset do práce.
Období mateřské a rodičovské dovolené je skvělé pro rozjezd podnikání. Je to vedeno jako vedlejší činnost a jsou úlevy ze zdravotního a sociálního pojištění. Totéž platí i pro důchodce. viz bod 3).
V prvním roce neplatíte žádné zálohy na pojištění a doplatíte to až v dalším roce podle výše výdělku. Musíte ale každý rok dávat daňové přiznání. S tím vám poradí vždy nějaká účetní.
Je dobré mít prodloužený rodičovský příspěvek na 4 roky a pokud nepůjdete do zaměstnání, tak vám do té doby zůstane podnikání jako vedlejší činnost, se všemi výhodami. Nemáte žádné omezení ohledně výdělků ani školky. A pak uvidíte, možná se do zaměstnání už nevrátíte.

3) Nevím, jestli je to pro mě vhodné, když jsem před důchodem nebo už v důchodu.
Už se vám blíží důchod nebo v něm dokonce už jste? Je vám třeba už víc jak 45 let? Máte odrostlé děti a chcete ještě něco pro sebe udělat, mít nějakou činnost, učit se nové věci, poznávat nové lidi a hlavně mít peníze navíc na něco, co jste si doposud jen přáli. Pokud se bojíte, že vám důchod bude stačit jen tak tak, že už si nic nebudete moci dovolit, velké výdaje, dovolenou, peníze pro vnoučata, tak je to vhodné i pro vás. Nezůstanete doma u televize, budete mít zajímavou činnost, budete se učit nové věci.
Takhle nějak to mám já, už jsem dávno v důchodu a práce mě pořád baví. A to, co jsem se naučila a co se učím, spousta mých vrstevníků neumí. A peníze k důchodu jsou opravdu milé.
A pokud pak půjdete do důchodu, tak pro vás platí to samé, co v předchozím bodě, je to vedlejší činnost. Ale mohou to být třeba jen slevy na zboží nebo výplata provizí na dohodu.

4) Nemám peníze do začátku, podnikání něco stojí, nemám živnostenský list.
Tady u nás žádné velké peníze do začátku nepotřebujete. A přitom za to můžete získat hodně, můžete si vytvořit vlastní firmu. Zaplatíte pouze vstupní poplatek za registraci - 300 Kč + poštovné. Za to získáte vzorky nápojů nebo koktejlů, katalogy, projekt Klubu Global 3000, informace, zdarma Virtuální kancelář. Takže to není úplně za nic. Pak byste měli vyzkoušet nějaké produkty, které buď zrovna potřebujete nebo chcete vyzkoušet. A nemusí jich být hodně. Pak potřebujete mobil nebo tablet, počítač. A další vaší investicí budou pak peníze do nějakého dalšího vzdělávání, to znamená motivační knížky... Spoustu dalších informací najdete na internetu, ve FB skupinkách, nějakých kurzech zdarma.
A hlavně nepotřebujete žádnou kancelář, sklad, webové stránky, profesionální fotky. To jsou pro vás nepodstatné a nepotřebné věci. Vy si budete budovat hlavně svoji značku a to je vaše jméno, to jste vy. Začněte s pár produkty, podle vaší cílové skupiny, kterou si vyberete (matky na mateřské s dětmi, sport, hubnutí, ženy 55+ apod.).

5) Bojím se, že se nenaučím všechno o produktech, o firmě, nebudu to umět lidem vysvětlit, poradit.
Určitě hned na začátku nebudete vědět všechno jak o produktech, tak o všech detailech, jak funguje firma. A proto se budete ptát na všechno, co vám nebude jasné. A to jak o firmě, tak i o produktech. Ve firemní facebookové skupině jsou reference a zkušenosti všech členů Globalu, takže je z čeho čerpat informace. A je možnost se poradit, jaké produkty jsou vhodné, protože zkušeností s nimi je už za víc jak 20 let hodně. Jak funguje firma, není složité, je jen potřeba vědět základ a ptát se na nejasné věci. Nečekejte na dokonalost, na to, až budete vědět všechno. Prostě se zeptáte a pomalu se to naučíte.
Nedokonalé NĚCO je lepší než dokonalé NIC.

6) Začnu až po Vánocích, na jaře, až budou děti větší, po dovolené, až skončím v práci.
Tyhle výmluvy jsou asi stejné, jako je to s dokonalostí. Ta pravá chvíle totiž neexistuje, ta nepřijde nikdy. Buď se rozhodnete, že do toho jdete, vystoupíte ze své komfortní zóny, ze své ulity, překonáte ten strach z toho nového, neznámého a začnete. Jinak to nejde. Ten moment, kdy by měla nastat ta pravá chvíle, ten nikdy nepřijde.
Máte strach, obavy. To je normální. Je to krok mimo komfortní zónu. Ale moment, kdy se nebudete bát změny, něčeho nového, ten také nepřijde. Takže překonejte strach obavy a jděte do toho. Obavy jsou zbytečné, protože ani třeba nenastanou.

7) Bojím se, že se budu snažit a zbytečně, že úspěch mít nebudu.
Když začnete, nebudete vědět, jak to dopadne. Nebudete vědět, jaký budete mít úspěch. Ale jakmile uvidíte své první kroky, první zákazníky, první fanoušky a první lidi ve vašem týmu, tak určitě získáte dobrý pocit a důvěru ve vaši práci, důvěru v produkty. Začnete si budovat komunitu lidí, kteří se budou zajímat, budou vám věřit, půjdou za vámi, budou chtít od vás pomoci. Vy jim postupně budete předávat své zkušenosti, radit jim, pomáhat jim. A věřte tomu, úspěch přijde. Třeba pomalu, ale pokud mu půjdete stále, vytrvale a pracovitě naproti, tak přijde. A budou chodit další výzvy, další vaše nápady.
Jestli se bojíte, že zbytečně vyplýtváte energii a neuspějete, tak se do toho nepouštějte, nic neriskujte. Zůstaňte v zaměstnání, stěžujte si všem okolo. Ale takhle se ve vašem životě nic nezmění.
(A mimochodem, to vaše zaměstnání nemusíte hned opouštět.)

8) Myslím, že produkty nikdo v mém okolí kupovat nebude, nevím, jak to budu prodávat.
Pokud nemáte žádné zkušenosti s takovým podnikáním, s takovou prací, tak se prvně trochu vzdělávejte. Sežeňte si všechny informace, jak a co máte dělat, jak funguje síťový marketing. Nebudete nic prodávat. Nejste prodejce, i když nakonec vlastně prodávat budete. Protože, až vyzkoušíte produkty vy a ukážete je ostatním, oni je budou chtít také vyzkoušet, zda jim pomohou, tak nakonec prodávat začnete. Ale není to prodej ve velkém, i když někoho třeba bavit bude. Jenže tam velkého úspěchu nedosáhnete.
Aby o produkty (a tady řeknu i o registrace dalších členů), byl zájem, musíte mít plán a systém, jak budete pracovat.
Jestli budete lidi oslovovat osobně nebo na sociálních sítích (je dobré oboje), musíte to dělat systematicky. Naplánovat si, jaké kroky každý den uděláte, co vytvoříte, co se naučíte. Prostě plán práce, který budete dodržovat.
Nesmíte se schovávat za firmu, ale vystupovat sami za sebe, budovat si svoji značku, své jméno a lidem ukazovat svůj příběh, své zkušenosti. A hlavně musíte vědět, jakou skupinu budete oslovovat. - Mladé maminky se soustředí asi na problémy stejných žen s dětmi - hubnutí po porodu, problémy zdravotní, problémy dětí.
- Starší ženy se soustředí na svoji věkovou kategorii - na ženy, které již nemají doma děti, chtějí mezi lidi, chtějí vypadat dobře, chtějí jet na dovolenou.
- Ženy před důchodem nebo v důchodu - chtějí být zdravé, aby je nic nebolelo, nechtějí jen hlídat vnoučata a nebo sedět u televize, pro ta vnoučata a pro sebe potřebují peníze navíc. Důchod jim stačit nebude a tolik našetřeno nemají, protože mají děti, vnoučata.
- Studenti, kteří si mohou rozjet svoji firmičku, než seženou zaměstnání a nebo ho ani hledat nebudou.

9) Nechci nic prodávat, představa, že budu někomu něco nabízet, je hrozná.
Málokdo něco rád prodává, každý z toho nemá dobrý pocit, že by něco nabízel. Vy ale nic nabízet nebudete, nebudete běhat nikde s katalogy, letáky, to moc nefunguje. I když někoho to třeba baví, ale je to únavné a moc si tím nevydělá. Ze začátku bude mít radost, ale pak se bude jen honit.
Že musíte něco prodávat, nabízet lidem, je mylná představa a proto se do MLM nechce spousta lidí pustit. Bojí se prodeje a nahánění lidí.
Vaším úkolem je především lidem ukázat produkty a to, že jim produkt pomůže vyřešit jejich zdravotní problém, zdraví rodiny, příbuzných. Nebo, že jim celý systém pomůže vyřešit finanční problémy.
Lidé jednoduše chtějí ušetřit peníze, vydělat peníze, vyhnout se bolestem, nemocem a najít pro to snadné řešení, mít nějaký úspěch a být oblíbení, pomáhat druhým, zvýšit si sebevědomí.

10) Všichni mi budou říkat, ať neblbnu a do ničeho takového nelezu. Že jen prodělám, budu dělat na jiné.
Všichni, co vám tohle říkají, mluví ze svých obav. Určitě o této práci nic nevědí, neznají to a někde něco slyšeli. Může se najít někdo, kdo má špatné zkušenosti, ale zeptejte se ho jaké a proč. Pro jakou firmu dělal, proč mu to nefungovalo, jak pracoval, co tam bylo špatně. Spousta lidí jen někde něco slyšela... Protože ten, kdo chce, má cíl, je vytrvalý a pracuje, ten úspěch má.
Pokud vás odrazuje rodina a kamarádi, je to těžké, protože potřebujete na začátku spíš podporu. Oni svůj vlastní strach dávají do vašeho úspěchu či neúspěchu. Prostě jim řekněte, ať vás nějakou dobu nechají na pokoji a pak se uvidí, jaký budete mít úspěch. Nemluvte s nimi o tom a nenechte si do svého života mluvit. Bavte se s nimi o věcech klasických, o věcech společných. Tohle je jejich příběh, jejich život, jejich obavy a strach. Podporu prostě hledejte jinde, u sponzorů, u lídrů, u podobných lidí.
Pokud vy chcete, máte cíl, tak si do ničeho nenechávejte kecat, od nikoho, je to váš život. Snadno vás tihle lidé strhnou zase do starých kolejí, ve kterých vy už jet nechcete. Vrátí vám vaše prvotní obavy a vy to vzdáte.

11) Bojím se, že opustím zaměstnání a půjdu do nejistého a nakonec to třeba nevyjde.
Takhle byste přemýšlet jednak neměli, protože si už dopředu negativními myšlenkami ten úspěch sami blokujete. Důležité je, že žádné zaměstnání hned opouštět nemusíte. S touto prací můžete začít ve volném čase, máte soboty, neděle. Půjde to pomaleji, bude to trvat trochu déle, no a co? Nic prostě neriskujete. a jestli jste doma s dětmi, tak máte také čas, než půjdete zase do zaměstnání. Tak ho využijte.
Důležité je chtít začít, mít své proč - proč to chcete dělat (zrovna třeba to, že se vám po rodičovské už nechce zpátky do práce nebo že se bojíte malého důchodu a nicnedělání....), mít svůj sen.
Připravte se i na to, že ne vždy to půjde jako po másle, že přijdou neúspěchy a proto vytrvejte, neházejte hned flintu do žita. Protože právě při prvním neúspěchu spousta lidí řekne, že to nejde a vzdá to.
Buďte ve spojení s lidmi, kteří vám poradí, pomohou a těm, co vám budou práci podkopávat, těm se vyhněte. Bavte se s nimi o dovolené nebo počasí.
Vyhněte se všem zbytečným činnostem, ať máte na svoji novou práci čas a plánujte si, co budete dělat. Plánujte si jednotlivé kroky, jednotlivé úkoly- na den, na týden, na měsíc. Hlavně ze začátku. Úkoly malé, které zvládnete a které hlavně budete plnit. Jinak vám jsou všechny krásné vize k ničemu. A hlavně se ptejte, nechte si poradit.
A i kdyby to nevyšlo a skončili jste, co se stane? Skončí svět? Opustí vás rodina? Vyhodí vás ze zaměstnání? Nestane se nic a vy budete mít spoustu nových zkušeností a znalostí.

12) Nikdy jsem nechtěla dělat nějaký síťový marketing, nějaké MLM.
Nechtěli jste, protože vám lidé okolo říkali, že je to podvod, letadlo, pyramida, že si nic nevyděláte, že děláte na ty nahoře. Tihle lidé to nedělali, neznají systém, mají negativní postoje a mnohdy neví ani proč. Protože to slyšeli. Možná byl i někdo, kdo už zkušenosti měl a neuspěl a pak je tu otázka, proč neuspěl.
Protože, když systém pochopíte, zjistíte, že je to nejjednodušší systém podnikání, že to není žádný podvod. Tolik firem na světě tímto systémem už dlouhé roky pracuje. A jak tento systém vlastně tak nějak vznikl? To jsem psala na své stránce zdravipopadesatceblog.
Systém je jednoduchý, o ostatní se stará firma (vyplácení provize, produkty, letáky, katalogy, novinky...), vy z tohohle nemáte na svých bedrech nic. Jen duplikujete systém a oslovujete lidi. A dneska už to není ten klasický způsob obvolávání lidí, získávání doporučení. Je to i zakázané. Ale oslovit lidi můžete kdekoliv i osobně i jinými způsoby, třeba na sociálních sítích. A takové ty schůzky, kam vás někdo pozval a neřekl vám o co jde, mlžil a dozvěděli jste se to až na místě. Tak to už NE. Schůzky ano, ale se svými lidmi nebo s lidmi, kteří už vědí a mají hlubší zájem o informace, chtějí vidět produkty.
Věřte mi, že to funguje. A tahle firma je tu víc jak 20 let...

13. Já bych do toho šla, ale nechci otravovat rodinu a přátele.
To je asi ta nejblbější věta, kterou můžete v multilevelu pronést. MLM je podnikání, pokud ho chcete dělat pořádně a být úspěšní.
Co tedy máte dělat, když chcete získávat zákazníky a spolupracovníky a nebudete oslovovat rodinu a přátele? Musíte do terénu a nebo být vidět na sociálních sítích. Psát lidem, přidávat je do skupinky, zvát je na FB stránku, to je to poslední, co byste měli dělat. Začněte svým profilem, ukažte se, dávejte své fotky, neschovávejte se za zvířata nebo květiny apod. A pak dejte lidem vědět o tom, co děláte, co pro ně máte, s čím jim můžete pomoci. A to pomocí příspěvků, videí, stories, reels, naplánujte si tohle všechno dopředu. Buďte sami za sebe, neschovávejte se za firmu. Staňte se členy jiných skupin, kde lidem můžete pomoci. A pokud máte FB stránku, skupinu, propagujte ji také v jiných skupinách. A uvidíte, že i rodina a kamarádi se začnou ptát, co že to děláte.

KONTAKTY
+420 603 193 647
jitka@jitkakopincova.cz
SLEDUJTE NÁS  
+420 603 193 647 jitka@jitkakopincova.cz