Jak na té cestě vydržet?

1. Nesoustřeďte se jenom na ten svůj cíl, který jste si dali, na peníze, na pozici. Užívejte si tu cestu, ten proces, tu práci. Cesta k úspěchu je dlouhá a není záruka, že to dáte, že se k tomu cíli dostanete. Proto si tu cestu užívejte, užívejte si to vaše tvoření, i malé úspěchy, učení se nových věcí, získání nových vědomostí. A hlavně se hned nevzdávejte.

2. Představujte si tu cestu, ten svůj cíl, sen. Jak to bude vypadat, až toho dosáhnete, jak se budete cítit. A hlavně počítejte s překážkami a problémy, protože ne vždy se bude dařit. A ty překážky berte jako poučení, jako výzvu k hledání jiné cesty, jiného způsobu.

3. Chvalte se a odměňujte se i za malé úspěchy a dosažení i malých cílů, které jste si dali. Nebojte se pochválit, udělat si za úspěch nějakou radost. Ono vás to posune pak vždy o kousek dál.

4. Obklopte se lidmi se stejným cílem. Potřebujete mít okolo sebe stejné nadšence, se kterými si budete vyměňovat zkušenosti, učit se od sebe a pak někoho, kdo vás povede. Někdy vám lidé okolo vás ani rodina třeba nebudou rozumět a budou vás od práce zrazovat. Tak to s nimi neřešte a bavte se o tom s lidmi, kteří vám pomohou.

5. Když to někdy budete chtít vzdát, tak si vzpomeňte na to, proč jste do toho vlastně šli, co už vám to přineslo a čeho chcete dosáhnout. Proč jste začali, jaký jste měli cíl, jaké bylo to vaše PROČ.

6. Prodej není to, co si každý představuje, někde stát a nabízet produkty. Prodejem se tolik nezabývejte. Cukrovinky berte jako bonus pro lidi, nestaňte se jejich prodejci. Zaměřte se hlavně na to, že spousta lidí má zdravotní problémy. Snad v každé rodině mají někoho, kdo má problém se zdravím. Každá rodina nakupuje tyto produkty v lékárně a hlavně podle reklam. Zjišťujte si potřeby a problémy lidí, kteří by mohli zkoušet a užívat tento váš produkt.

7. Plánujte si jednotlivé a malé cíle po malých krůčcích. To vám přinese spíš nějaký úspěch. Nevyčerpejte se honbou za tím konečným cílem, jinak do toho cíle nedojdete. Splňte si vždy to malé, co jste si předsevzali.

8. Pokud do toho půjdete se záměrem ZKUSÍM TO, když to nevyjde, tak o nic nepůjde, nic se nestane - tak to už v sobě rovnou zahrnuje pochybnosti a to nefunguje. Vy si musíte říci UDĚLÁM TO, bez ohledu na překážky to dám, dojdu do cíle.

9. To, jestli uspějete a splníte si ten svůj cíl, to záleží jen na vás. Nikdo vám úspěch nezaručí.

Strach a obavy

10. Musíte si především vybudovat vztah a důvěru s lidmi, kteří vás budou sledovat. Může to trvat dlouho, ale je to potřeba. Máte vlastní zkušenosti, zkušenosti a reference kolegů a ty sdílejte s lidmi. Máte svůj příběh, jak a proč jste začali. Sdílejte videa, příspěvky, zkušenosti na sociálních sítích.

11. Jak se říká - Každý mistr byl někdy začátečník. Ale rozhodl se jít do akce, pracovat na sobě a stal se nakonec tím mistrem. Aby to fungovalo, je potřeba jít do té akce a dělat kroky k úspěchu. Třeba jen malé, ale stále. Pokud chceme něco nového, nějakou změnu, tak prostě musíme riskovat, udělat krok do neznáma, hodně kroků do neznáma. Bude to spousta nových věcí, ale mohou jít postupně.

12. To je totiž tak, že máme nějaký nápad, sen, cíl a nadšení, že se do toho pustíte. Pak přijde strachu a obav, že to nedáte, že to nedokážete, že tady jsou tyhle a tyhle problémy a překážky. A tady to zazdíte, pohřbíte ten svůj nápad, své sny a zůstanete tam, kde jste.

13. Jak moc se bojíme nejistoty? Každý z nás má strach, obavy z neznámých věcí. Jak to zvládnu, co tomu řeknou lidi, nebudu mít na to čas ani peníze. A tak si radši zvolíme horší stav, ten, co zatím máme jistý, než abychom čelili nějaké nejistotě. Strach vzniká z nedostatku informací. Pokud máme všechny informace, víme, do čeho jdeme, tak se strachu z velké části zbavíme.

14. Když se budete bát a ten strach nepřekonáte, tak se vám v životě nic nezmění. Zůstanete v práci a budete si dál stěžovat. Ale půjdete-li i přes ten strach a obavy vpřed, tak si ty své sny určitě splníte.

KONTAKTY
+420 603 193 647
jitka@jitkakopincova.cz
SLEDUJTE NÁS  
+420 603 193 647 jitka@jitkakopincova.cz