Jmenuji se Jitka Kopincová a tomuto MLM podnikání se věnuji více jak 13 let. Takže jsem už takový pamětník. A v době, kdy jsem v Klubu Global 3000 začínala, bylo všechno jinak...
Ráda cestuji, chodím na výlety, užívám si zahrady (spíš makám na zahradách). A síťový marketing je práce, která se dá dělat odkudkoliv. Třeba i na dovolené nebo na té zahradě.

A jaká byla moje cesta k MLM?

Nebyla tak jednoduchá, jako je dnes, v době chytrých telefonů, sociálních sítí.
Když tady u nás začínaly po revoluci nově multilevel-marketingové firmy (Amway, LR, Herbalife), tak jsme jako první zkoušeli Amway i LR, ale nikdo pořádně nevěděl, jak MLM vlastně funguje, jak a co se má dělat. Nebyl žádný sponzor, který by vše věděl a radil. Takže to prakticky nikam nevedlo, zaregistrovali jsme nějaké lidi, ale pak to všechno postupně skončilo. Nebyl totiž Facebook a tak jsme neměli kde získat informace a inspiraci.

I později, když jsem začínala s produkty pro zdraví (Finclub, Global 3000), bylo všechno jinak. Nebyl Facebook ani žádné jiné sociální sítě. Lidé se kontaktovali osobně, telefonicky, známí... tak, jak už se to dneska většinou nedělá. Dnes je to jednodušší, lidi se dají oslovovat rychleji, na sítích, ve větším množství.
A schůzky, ty už děláte už jen se svými lidmi nebo s těmi, co už hodně vědí a chtějí si jen prohlédnout produkty a chtějí podrobnější informace.

Stejně tomu bylo i v Klubu Global 3000 až do té doby, než se staly naším partnerským eshopem České cukrovinky. To se všechno tak rychle rozjelo a přibývaly další eshopy a přibývali lidičky.

Byly doby, kdy se ještě objednávalo e-mailem a informace o bodech a provizích jistil prográmek, který už by dneska nikdo nechtěl. Nebyl žádný eshop, nebyla Virtuální kancelář, bez které se dneska nikdo neobejde.

A jak jsem k tomu všemu přišla?

V roce 2008 jsem začala s eshopy, jeden byl o zdraví a doplňcích stravy a druhý s kosmetikou AVON. Byl to spíš takový můj koníček, ale práce s tím bylo dost. Byla to dennodenní práce, balíky, objednávání zboží, chození na poštu, objednávky, faktury, účetnictví, shánět krabice, balit balíky. A po víkendu toho bylo o hodně víc.
A začala jsem s nimi prakticky až po padesátce. Takže se toho nebojte i v pozdějším věku.

Pak za mnou přijel kamarád a přivezl s sebou známého. A že mají pro mě nabídku, další doplňky stravy. No co, něco už jsem měla, tak proč to nezkusit. Registrace byla za 250 Kč, no nekup to, bylo to skoro zadarmo. Tohle se stalo v květnu, v roce 2010. Tak začala moje spolupráce s Klubem GLOBAL 3000.

Měla jsem tedy další produkty, občas jsem něco objednala a sama vyzkoušela, hlavně ale prodávala. Jelikož to byl také síťový marketing, tak se podařilo zaregistrovat i několik lidí. Tak to trvalo několik let, prostě nic moc, jak funguje síťový marketing jsem sice v základech věděla z jiných firem, do kterých jsem se také nechala zlákat známými. Na internetu nebylo tolik informací a tak to vypadalo dlouho podobně... nějaké zboží pro svoji potřebu, registrace pár lidí, nic víc.

Pak ale přišel zlom, nový partner České cukrovinky a já jsem konečně otevřela oči. Konečně jsem začala přemýšlet o tom, že bych měla začít něco pořádně dělat a jak a co vlastně dělat.

Co se vám změní v životě, když začnete dělat MLM
(multi-level marketing, síťový marketing)?

- Získáte svobodu - to znamená, že si budete sami organizovat čas, určovat a plánovat práci, organizovat si volno. Já pracuji podle potřeby, podle toho, co potřebuji udělat. Někdy je to na celý den, někdy jenom na chvíli.

- Budete se seberealizovat - dělat věci, které pro vás budou mít smysl, budou vás bavit a nikdo vás nebude úkolovat. Já se inspiruji nebo vymýšlím a hlavně se učím věci, které bych jinak vůbec nikdy nedělala a hlavně neuměla.

- Budete sami sobě šéfem - tím pádem si rozvrhnete svůj čas. Ale pozor, budete také zodpovědni za svoji práci, za své výsledky. Neúspěchy nebudete mít na koho hodit. Prostě někdy se nedaří, to co vymyslíte není úspěšné. Je potřeba neházet hned flintu do žita a prostě jít dál, zkusit to jinak, vymyslet jinou cestu. Také jsem to chtěla vzdát, jednou dokonce hodně, bojovala jsem s tím asi rok a půl. Nebyl nikdo, kdo by mi pomohl, povzbudil mě, podržel mě. Tak jsem to holt musela dát sama.

- Budete pány svého času a ten budete investovat do své práce - abyste měli výsledky. Ale pak si klidně budete moci vyrazit na dovolenou, na výlet. A tohle je potřeba dodržovat, dělat to, co vede k nějakému výsledku a to je těžké. Přiznám, že se mi to občas dodržovat nedaří a dělám zbytečnosti.

- Získáte peníze - to je další příjemná věc kromě pomoci lidem. A když budete mít peníze, tak si určitě splníte nějaký svůj sen. A pokud máte nějaký svůj sen, malý nebo i třeba velký, tak přestanete hledat výmluvy, proč něco nejde. Protože to chcete a to by mělo být silnější a mělo by vás to nutit jít za tím cílem.
Jak se říká: peníze jsou až na prvním místě.

Co se změnilo v mém životě?

Já jsem sice již v důchodu a tak mě už nic nenutí pracovat, ale přesto pracuji stále.
Proč?
- Protože mě to baví.
- Protože jsem se naučila a stále se učím nové věci.
- Protože mám peníze navíc k důchodu.
- Protože zároveň pečuji o své zdraví i zdraví rodiny.
- Protože ráda cestuji, jezdím na výlety, na dovolenou.
- Protože mám stále nové nápady (a teď jsem vymyslela další, který by mohl pomoci lidem v MLM).

A dělám to už víc jak deset let a celou tu dobu nemám žádného šéfa, který mě úkoluje, který mi dává volno, který mě pouští na dovolenou... a hlavně, který mě kontroluje.

Spousta lidí bude jen takovými samospotřebiteli, budou si kupovat produkty pro sebe, rodinu, kamarády. To je v pořádku, protože někdo do MLM vstoupí kvůli produktům, které mu pomáhají, kvůli tomu, že to má levnější, že nakoupí on-line a přivezou mu to domů.

Já jsem také byla ze začátku takový samospotřebitel a produkty jsem měla ještě také v eshopu. Pak jsem pochopila, že se pomalu začne blížit důchod, ten bude malý a nebude pak na spoustu věcí. Dalo se dohromady sice víc okolností, ale prostě jsem začala makat a teď se mi to vrací zpátky. A je to milé. A tak pracuji dál, ale baví mě to a chybělo by mi to.

Chtěla jsem to dokonce také vzdát...

Podrazili mě, zklamali mě... lidi, co mi měli pomáhat. Zaměstnání i podnikání je prakticky stejné. Vždycky se tam najde nějaká nečekaná překážka, která vás překvapí a testuje, co vydržíte a tím i, jestli to fakt myslíte vážně. Já myslím, že všude se najde někdo, kdo vás poškodí, podrazí, zachová se nepěkně. Smutné je ale, když je to někdo, kdo by vám měl pomáhat. Co na to říci, no jsme prostě jen lidi.

Každý problém, každý neúspěch, to je zkouška, jestli vytrváte, překonáte překážku a pojedete dál nebo se vrátíte zpátky do starých kolejí, do svého pohodlí, do své staré komfortní zóny.

Já jsem s tím bojovala dlouho, hodně dlouho, ale nakonec jsem to nevzdala, nakonec jsem vytrvala. A sama, nikdo mi nepomohl, nikdo mě nepodržel.
Takže vy, když budete mít někoho, kdo vás podrží, pomůže vám, tak určitě překonáte neúspěchy daleko lépe a rychleji.

Pokud chcete změnit něco ve svém životě a víte, že budete opravdu pracovat
ZAREGISTRUJTE SE!


facebook

KONTAKTY
+420 603 193 647
jitka@jitkakopincova.cz
SLEDUJTE NÁS  
+420 603 193 647 jitka@jitkakopincova.cz